افزونه وردپرس چیست

افزونه وردپرس چیست؟

فرض کنید بخواهید یک سری امکانات خاص در سایت وردپرسی خود داشته باشید، مثلا صفحه عضویت داشته باشید که کاربران با ثبت نام در سایت شما بتوانند از یک سری امکانات خاص بهره ببرند یا سایت شما دارای یک فروشگاه باشد و …

افزونه‌ها، برنامه‌ یا اپلیکیشن‌هایی هستند که با نصب آن‌ها یک سری امکانات و قابلیت‌ها به سایت شما اضافه می‌گردد.

در مخزن وردپرس بیش از پنجاه هزار افزونه رایگان وجود دارد که می‌توانند اکثر نیاز‌های شما را تامین کنند.

علاوه بر این افزونه‌های فروشی بسیاری نیز وجود دارند که نیاز طراحان وبسایت را بدون نیاز به کدنویسی فراهم می‌سازند.

پلاگین های مخزن وردپرس

چرا خود وردپرس امکانات کامل ندارد؟

هدف وردپرس ایجاد یک سایت سبک، راحت و با سرعت بالا می‌باشد که خود طراح سایت بسته به نیاز و سلیقه خود امکانات مورد نیاز را به سایت اضافه نماید.

هر نیازی که شما در سایت خود احساس می‌کنید مطمئن باشید که افزونه آن قبلا توسط کدنویسان و برنامه‌نویسان ایجاد شده و در دسترس عموم طراحان سایت قرار دارد.

شما می‌توانید نام افزونه و یا امکانات مورد نظر خود مثلا افزونه فروشگاهی وردپرس را جستجو نمایید و آن را بر روی سایت خود نصب کنید.

برای آموزش نصب پلاگین وردپرس، مقاله نصب افزونه وردپرس را مطالعه نمایید.

ممکن است برخی از پلاگین یا افزونه‌ها با نسخه وردپرس سایت شما سازگار نباشند و باعث بهم ریختن سایت شما شوند و یا خود افزونه دارای مشکل باشد. پس مهم است تا حد امکان به سازگاری افزونه با نسخه وردپرس توجه شود. همچنین تعداد نصب‌های فعال، یکی از فاکتورهای بسیار مهم یک افزونه می‌باشد که می‌تواند میزان کاربردی بودن افزونه را به شما نشان دهد.

سعی کنید افزونه‌ها را یکی یکی بر روی سایت خود نصب و سایت را تست کنید تا در صورت داشتن مشکل در بارگذاری یا عملکرد سایت، افزونه مشکل ساز شناسایی و حذف شود.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما همراهان عزیز الوند نت قرار گرفته باشد.

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *