لوگوی وردپرس و پنل مدیریت

بررسی پیشخوان وردپرس

هر سایت برای مدیریت محتوا، قالب و ظاهر و دیگر موارد به یک پنل مدیریت نیاز دارد که ما در این مقاله قصد داریم در ادامه روند آموزش وردپرس، محیط پنل مدیریت وردپرس را با هم بررسی کنیم.

نحوه دسترسی به پیشخوان وردپرس

برای دسترسی به پنل مدیریت وردپرس سایت خود، باید در ادامه آدرس دامنه سایت خود و بعد از یک اسلش/، wp-admin را تایپ کنید. در صفحه ورود به پنل مدیریت اطلاعاتی که در مرحله نصب وردپرس ایجاد کردید را در کادر مربوطه وارد نمایید تا وارد صفحه زیر شوید.

عکس کلی پیشخوان وردپرس

پنل مدیریت وردپرس بیشتر با نام پیشخوان وردپرس شناخته می‌شود که قصد داریم در ادامه اجزای آن را برای شما معرفی کنیم.

پیشخوان

در این گزینه چکیده‌ای از وضعیت سایت شما موجود می‌باشد، همچنین اطلاعیه‌هایی از قبیل به‌روزرسانی‌ها در این صفحه به شما نمایش داده می‌شود.

نوشته ها

در این گزینه شما می‌توانید مطالب خود را در سایت منتشر کنید، مطالب منتشر شده را ویرایش نمایید و همچنین دسته بندی‌ها و برچسب‌های مطالب خود را مدیریت کنید.

رسانه

در این قسمت می‌توانید عکس های بارگذاری شده سایت را مدیریت و حذف نمایید و یا عکس جدید به سایت اضافه کنید.

برگه‌ها

برگه ها صفحاتی هستند که می‌توانید شکل و شمایل آن‌ها را فارغ از قالب خود سایت تنظیم نمایید. از برگه ها معمولا برای صفحات اصلی، صفحه تماس با ما و صفحه فروشگاه استفاده می‌کنند.

دیدگاه‌ها

همانطور که از اسم آن مشخص است این قسمت برای مدیریت نظرها، شامل تایید و حذف دیدگاه‌ها یا پاسخ دادن به آن‌ها می‌باشد.

نمایش

یکی از قسمت های اصلی پیشخوان وردپرس بخش نمایش می‌باشد که شما در این قسمت می‌توانید قالب خود را انتخاب کنید و یا یک قالب جدید نصب نمایید و تمام موارد آن را شامل نوع نمایش محتوا، هدر، سایدبار و فوتر سفارشی‌سازی نمایید و فهرست ایجاد کنید.

افزونه‌ها

همانطور که قبلا در مقاله وردپرس چیست اشاره کردیم، پنل مدیریت وردپرس شامل پارامترها و ابزارهای بسیار کمی برای مدیریت خوب یک سایت به مدیر سایت ارائه می‌دهد. افزونه‌ها در واقع یک مکمل بسیار خوب برای هرچه پیشرفته‌تر شدن پیشخوان وردپرس می‌باشد که مدیر سایت می‌تواند در این قسمت این افزونه‌ها را نصب، فعال، غیرفعال و یا حذف نماید.

کاربران

این قسمت برای تعریف یا مشاهده لیست کاربران شامل مشارکت کننده، نویسنده، ویرایشگر و مدیر کل در نظر گرفته شده است.

ابزارها

با کمک قسمت ابزارها می‌‌توانید محتوای سایت خود را درون ریزی و برون ریزی کنید، یعنی مطالبی که قبلا منتشر کرده بودید و اکنون بدلیلی آن ها در سایت شما وجود ندارند را دوباره وارد سایت نمایید.

تنظیمات

در بخش تنظیمات، قسمت های بسیار مهمی از یک سایت وردپرس وجود دارد. این موارد شامل نوع تاریخ سایت، زبان سایت، نوع نمایش url، تنظیمات امنیتی سایت و موارد پرشمار دیگر می‌باشند.

بعد از نصب یک افزونه ممکن است مواردی به لیست موارد نام برده اضافه شود که نوع کار آن گزینه متناسب با قابلیت افزونه نصب شده می‌باشد.

در مقالات آینده بصورت تک تک به معرفی مفصل اجزای پیشخوان وردپرس از جمله قسمت نمایش و سفارشی سازی قالب وردپرس، قسمت افزونه‌ها و تنظیمات خواهیم پرداخت.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما همراهان عزیز الوند نت قرار گرفته باشد.

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *