سئو چیست SEO

سئو یا SEO

سئو به فرآیندی گویند که در آن یک نویسنده یا مدیر سایت، عملیاتی انجام می‌دهد تا سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کند.

عبارت SEO مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو می‌باشد.

سئو فرآیند پیچیده‌ای است و معمولا نیاز به مختصص سئو یا سئوکار دارد تا سایت شما را متناسب با الگوریتم‌های گوگل و مابقی موتورهای جستجو بروز نگه دارد.

هدف از سئو

هدف از سئو کمک به سایت‌ها برای بالا بردن نتایج آن‌ها با توجه به کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران و همچنین کمک به کاربران برای پیدا کردن هرچه آسان‌تر مطالب مورد نیاز خود می‌باشد.

معمولا تمام سئوکارها برای قرار گرفتن سایت خود در سه جستجوی اول نتایج جستجو تلاش می‌کنند. هرچه یک سایت در رتبه بالاتری باشد احتمال کلیک کردن کاربر بر روی آن و وارد شدن به آن سایت بیشتر می‌شود.

درصد کلیک بر روی هر یک از نتایج جستجو

سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید

عملیات سئو معمولا یک عملیات زمان‌بر و نسبتا طولانی می‌باشد و نیاز به صبر و حوصله می‌باشد که معمولا به آن سئوی کلاه سفید White Hat می‌گویند. در مقابل آن هستند افرادی که اعتقادی به صبر و حوصله ندارند و دست به فریب موتورهای جستجو می‌زنند تا سایت آن‌ها هرچه زودتر در صدر نتایج گوگل قرار بگیرد که به این روش کلاه سیاه یا Black Hat می‌گوینند.

سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه

توجه کنید که سئوی کلاه سیاه خطر حذف شدن کامل سایت از موتورهای جستجو را به همراه دارد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

الگوریتم‌های گوگل

گوگل دارای الگوریتم های متنوعی نظیر مرغ مگس‌خوار، پاندا، کبوتر و … می‌باشد که هرکدام از این الگوریتم‌ها یک سری وظایف خاص به عهده دارند.

یکی از دلایلی که یک موتور جستجو الگوریتم جدیدی ارائه می‌دهد، شناسایی فریب‌ها و دستکاری الگوریتم‌ها می‌باشد که اکثر اوقات به محض ارائه الگوریتم جدید توسط گوگل، سایت‌هایی که از کلاه سیاه استفاده کرده‌اند از نتایج جستجو بصورت کامل حذف می‌شوند.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

کل عملیات سئو به دو بخش کلی سئوی داخلی (On Page SEO) و سئوی خارجی (Off Page SEO) تقسیم می‌شود که هرکدام از آن‌ها دارای قسمت‌های زیادی می‌باشند.

بطور کلی هر چیزی که داخل سایت ما وجود دارد اعم از کدنویسی‌های سایت، قالب سایت، بهینه بودن قالب برای نسخه موبایل، متن‌ها، بهینه‌سازی عکس‌ها و لینک‌دهی‌ها و … مربوط به سئوی داخلی می‌باشد.

در مقابل عملیاتی که خارج از سایت می‌باشد یعنی گرفتن بک لینک‌، ریپورتاژ آگهی و … سئوی خارجی ‌می‌باشند.

الوند نت یک سایت پیشرو در زمینه سئو و آماده همکاری با سایت‌ها و شرکت‌ها در این زمینه می‌باشد. برای درخواست پشتیبانی سئو، از طریق فرم تماس با ما یا از طریق تلگرام با آدرس https://t.me/alvandnet_ir ارتباط برقرار کنید.

در اسرع وقت سایت شما را بررسی کرده و به شما پاسخ خواهیم داد.

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *