سفارشی سازی قالب وردپرس

نحوه سفارشی سازی قالب وردپرس

بعد از اینکه با نحوه نصب قالب وردپرس آشنا شدیم برای اینکه بتوانیم ظاهر سایت خودمان را مطابق میلمان دربیاوریم باید قالب سایت خود را سفارشی سازی کنیم. در مرحله اول باید قالب وردپرسی که روی سایت خود نصب و فعال کرده‌ایم قابلیت سفارشی شدن داشته باشد. البته اکثر قالب ها این قابلیت را دارا می‌باشند.

نکته ای که خیلی باید به آن توجه کنید این است که ظاهر سایت شما و طراحی تجربه کاربری یا UI از اساسی ترین موارد یک سایت و کسب و کار اینترنتی می‌باشد که می‌تواند باعث جذب کاربران زیادی شود.

چگونه قالب سایت خود را سفارشی کنیم؟

بعد از ورود به پنل مدیریت سایت خود وارد قسمت نمایش و بعد وارد قسمت سفارشی‌سازی می‌شویم.

سفارشی سازی قالب

باید توجه داشته باشید که این قسمت بسته به قالب انتخابی شما متفاوت می‌باشد و داخل این مقاله نمی‌توان توضیح زیادی داد، مگر اینکه در مقالات آینده قالب های مختلف را به صورت اختصاصی با هم سفارشی‌سازی کنیم. فعلا به کلیات قسمت سفارشی‌سازی اشاره می‌کنیم.

هویت سایت

می‌توان گفت این قسمت در تمام قالب ها مشترک می‌باشد و در آن عنوان سایت، معرفی کوتاه سایت و نمادک سایت یا favicon قالب تنظیم می‌گردد.

ابزارک‌ها

این قسمت معمولا برای طراحی هدر، سایدبار و فوتر سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تنظیمات برگه خانه

این قسمت برای انتخاب صفحه اصلی و صفحه نوشته ها یا بلاگ سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تنظیمات فوتر سایت

این قسمت معمولا برای قرار دادن متن کپی رایت انتهای سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

css اضافی

این قسمت نیز برای اضافه کردن کدهای css سفارشی در نظر گرفته شده است که می توان با یک آشنایی کوچک با مباحث html و css ظاهر مورد نظر خود را براحتی روی سایت پیاده کرد.

بعد از اعمال تغییرات مورد نظر باید دکمه انتشار را بزنید تا روی سایت اعمال شود.

برای یادگیری سفارشی سازی هر قالب نیاز است که قسمت های مختلف آن را به دقت بالا و پایین کرد تا بهترین و زیباترین استایل ممکن بدست آید و سایتی مطابق سلیقه ایجاد شود.

امیدوارم این آموزش از الوند نت مورد توجه شما همراهان همیشگی قرار گرفته باشد. در صورت علاقه به سفارشی سازی یک قالب خاص لطفا اسم آن قالب را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما ارسال کنید تا یک مقاله اختصاصی در مورد سفارشی سازی آن قالب در سایت قرار دهیم.

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *