نصب افزونه وردپرس

نحوه نصب افزونه وردپرس

بعد از آشنایی با افزونه وردپرس به سراغ نصب آن می‌رویم تا قابلیت مورد نظر را به سایت خود اضافه کنیم.

روش‌های مختلفی برای نصب یک افزونه وردپرس وجود دارد که به آموزش آن‌ها می‌پردازیم.

نصب از طریق پیشخوان وردپرس

بعد از ورود به پنل مدیریت وردپرس یا پیشخوان وردپرس وارد قسمت افزونه‌ها شده و گزینه افزودن را انتخاب می‌کنیم. با صفحه ای شامل تمام افزونه‌های مخزن وردپرس روبرو می‌شویم. کافی‌ست در قسمت جستجوی افزونه‌ها، نام افزونه مورد نظر یا کلمات کلیدی مربوط به آن افزونه را وارد کنیم.

نصب افزونه وردپرس

افزونه مورد نظر به همراه چند افزونه مشابه به شما نمایش داده می‌شود که می‌توان با کلیک بر روی دکمه هم‌اکنون نصب کن آن افزونه را نصب کرد.

نصب از طریق بارگذاری در پیشخوان وردپرس

اگر فایل فشرده افزونه مورد نظر را داریم، مثلا در مواقعی که افزونه مورد نظر جزو افزونه‌های مخرن وردپرس نیست، بعد از ورود به قسمت افزودن، روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک می‌کنیم. افزونه مورد نظر را از داخل سیستم خودمان بارگذاری و نصب می‌کنیم.

بارگذاری افزونه وردپرس

نصب از طریق پنل مدیریت هاست

می‌توان از طریق سرویس مدیریت محتوای سایت شامل Cpanel، DirectAdmin و … وارد پوشه public_html شد. بعد از آن وارد پوشه wp-content می‌شویم و بعد وارد پوشه plugins می‌شویم. تمام افزونه‌های سایت بصورت پوشه های جداگانه در این پوشه قرار دارند. برای نصب افزونه، فایل فشرده افزونه مورد نظر را در این پوشه بارگذاری کرده و سپس از حالت فشرده خارج می‌کنیم. زمانی استخراج فایل‌های افزونه به اتمام رسید افزونه شما نصب و آماده فعال‌سازی می‌باشد. دیگر به فایل فشرده بارگذاری شده نیازی نیست و می‌توان آن را پاک نمود.

نصب افزونه وردپرس از طریق هاست

توجه کنید بعد از اینکه افزونه مورد نظر از هر یک از سه روش بالا نصب شد باید افزونه فعال شود. برای این کار وارد پیشخوان وردپرس شده و از قسمت افزونه‌ها گزینه افزونه های نصب شده را انتخاب می‌کنیم. افزونه را پیدا کرده و بر روی گزینه فعال نمایید کلیک می‌کنیم.

امیدواریم این مقاله از سری آموزش وردپرس از سایت الوند نت مورد توجه شما قرار گرفته باشد. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *